دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات


5 کاربرد متفاوت دستگاه پرکن مایعات و پودراتوماتیک

در این مقاله به 5 کاربرد متفاوت دستگاه پرکن مایعات و پودراتوماتیک و خرید دستگاه پر کن میپردازیم. دستگاه پر کن با هدف پر کردن مایعات در بطری شیشه و اجسام دیگر است. با استفاده از دستگاه پر کن میتوان هر نوع مایعی، پودری و حتی گرانول ها را در بسته بندی پر کرد. دستگاه پر کن میتواند به صورت دستگاه پر کن اتوماتیک و یا دستگاه پر کن نیمه اتوماتیک وارد خط تولید شود. بسیاری از شرکت ها با رقابت بالایی از تولید این تجهیزات اقدام به بازاریابی کرده اند.

آنچه اهمیت دارد این است که بدانید نحوه عملکرد دستگاه پرکن چسب سیلیکون چگونه است؟ زیرا بسیاری از دستگاه ها در بازار وجود دارد که بعد از گذشت زمان کمی دچار اختلال شده و کارایی ان پایین می آید. زیرا استفاده از پر کن برای برای پر کردن چسب نیازمند دستگاه پرکن هستیم . زیرا به نیرو و فشار زیادی برای پرکردن احتیاج است. در اغلب موارد به دلیل چسبندگی که رخ می دهد ممکن است حجم مورد نظر از چب پر نشود. بنابراین برای خرید یک پر کن مناسب باید بسیار دقت کرد.

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پر کن

با دستگاه پر کن مایعات میتوان انواع مایعات غلیظ و رقیق را پر کرد. دستگاه اسپری پر کن ها نوع دیگری از دستگاه پر کن اتوماتیک هستند که در صنایع بسیار کارایی دارد.

دستگاه پر کن اتوماتیک مایعات

یکی از دستگاه های مورد نیاز در بخش تولیدات محصولات غذایی، صنعتی و دارویی، همانند انواع دستگاه استرچ پالت ، دستگاه پر کن اتوماتیک مایعات و پودر میباشد. دستگاه های پر کن انواع مختلفی دارد و بسته به احتیاجات بازار متفاوت است.

دستگاه پر کن پودر میتواند اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک باشد. و به طور خودکار بر حسب وزن و زمان مورد نظر برای پر شدن محصولات متفاوت باشد.

انواع دستگاه های پر کن اتوماتیک:

1) دستگاه پر کن مایعات در صنعت برای پر کردن مایعات مورد استفاده قرار میگیرد.

2) مایعات دارای حجم های متفاوت هستند و هر مایع برای پر شدن به زمان متفاوتی احتیاج دارد. زیرا زمان پرکردن مایعات غلیظ که ویزکوزیته بالایی دارند با مایعات رقیق که ویزکوزیته پایین تری دارند متفاوت است. بنابراین میتوان از دستگاه پر کن مایعات استفاده کرد.

3) در یک مجموعه تولیدی که زمان ارسال محصولات، مخصوصا محصولات غذایی و دارویی بسیار اهمیت دارد باید ازدستگاه پر کن اتوماتیک مایعات استفاده کرد.

4) استفاده از دستگاه پر کن مایعات به تجهیزاتی مانند نوار نقاله ای که دارد باعث کاهش نیروی انسانی میشود و مراحل پر کردن با خطای کمتر و سرعت بالاتری انجام میپذیرد.

5) یکی از مزیت های خرید دستگاه پر کن مایعات، پر کردن مایعات با کیفیت بالا و به صورت انبوه است که این خود باعث صرفه جویی در وقت و هزینه اولیه تولید میباشد.

 پر کن پمپی مایعات به چه صورت کار میکند؟

در دستگا های پر کن اتوماتیک مایعات، دستگاه ابتدا مایعات را از کلکتور و بعد نازل به درون ظروف تزریق میکند. که این کار میتواند با تنظیم دقیق حجم و زمان میزان تزریق را درون ظروف تنظیم کرد.

 چرا به دبی و حجم مواد در پرکن مایعات باید دقت کرد؟

  • در دستگاه های پر کن به دلیل تغییر دمای مواد و تغییر چگالی آن حتی اگر زمان و حجم ورودی تعیین شود گاهی ممکن است پر کردن مواد با خطا روبرو باشد.
  • همچنین به دلیل افزایش چگالی ناشی از تغییر وزن، فشار بیشتری برای پمپ کردن مواد لازم باشد که به نوبه خود ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.
  • یکی دیگر از مواردی که در دستگاه پر کن ممکن است خطا را بیشتر کند، غلظتی است که  دچار تغییر میشود که میتواند در پمپاژ کردن مواد در زمان تعیین شده اثر بگذارد.

تفاوت پر کن های  اتوماتیک و نیمه اتوماتیک چیست؟

در دستگاه های اتوماتیک شمارش ظروفی که در بخش نازل قرار میگیرد به عهده خود دستگاه است و وقتی این ظروف به زیر دستگاه میرسد، به طور خودکار پر کردن بطری ها آغاز میشود.

اما در دستگاه های نیمه اتوماتیک نیروی دستی ظرف مورد نظر را در زیر نازل قرار میدهد و به دستگاه پر کن فرمان شروع به کار میدهد. که این فرآیند برای همه بطری ها انجام میگیرد.

کاربرد دستگاه پودر اتوماتیک

پر کردن مایعات با پرکردن پودر متفاوت است، برای پر کردن مایعات از پیستون سیلندر دار استفاده میشود در حالیکه برای پر کردن مواد پودری از لودسل و یا کانتری استفاده میشود.

 انواع پرکن های پودر:

پر کن لودسلی:

 همانطور که از اسم آن پیداست پر کردن مواد با کمک لودسل صورت میپذیرد. از آنجایی که دستگاه اتوماتیک میباشد، با توجه به وزن تعیینی توسط صفحه نمایش، میتواند 10 تا 100 کیلو گرم کیسه را پر کند و بعد از اتمام کیسه را رها کند.

  • دستگاه پر کن پودر کم حجم:

این دستگاه بیشتر برای پر کردن کیسه هایی که والدار هستند بکار میرود مانند کیسه های سیمان و گچ و… که کار اندازه گیری این مواد توسط لودسل صورت میپذیرد.

در پر کردن مواد پودری دقت به چه فاکتورهایی اهمیت دارد؟

  • میزان دقت و وزن نهایی

در استفاده از دستگاه پر کن پودر به دلیل پایین بودن وزن مواد تولیدی و سبک بودن آن، درصد خطای وزنی و میزان دقت در اندازه گیری مهم میباشد.

 پرت مواد بعد از تولید، فاکتوری است که همیشه تولید کنندگان باید در نظر بگیرند. حال استفاده از دستگاه پر کن پودر این فاکتورها را با دقت بسیاری انجام میدهد.

  • سرعت

سرعت انجام فرآیند در دستگاه پر کن پودر و یا دستگاه پر کن مایعات بسیار اهمیت داشته و با کمک دستگاه های پر کن اتوماتیک میتوان زمان مورد نظر را انتخاب کرد.

  • رعایت بهداشت و عدم دخالت دست

به دلیل اتومات بودن فرآیند با دستگاه پر کن پودر همانند دستگاه استرچ پالت، نیروی انسانی دخیل در این فرآیند حداقل ممکن است که این به نوبه ی خود سبب افزایش بهداشت در پر کردن مواد غذایی میشود.

  • تولید بالا

پر کردن مواد به شکل دستی همیشه زمان بر بوده است اما استفاده از دستگاه پر کن اتوماتیک میتواند به صرفه جویی زمان کمک بسیاری کند. این دستگاه ها بدلیل دارا بودن نازل هایی که برای تعیین مقیاس حجم قابل انتخاب هستند، میتواند در مدت زمان کمتری بیشترین تولید را داشته باشد.

در این مقاله با کاربرد دستگاه پودر اتوماتیک و 5 کاربرد دستگاه پر کن مایعات آشنا شدید و از مزیت های دستگاه پرکن مواد پودر و مایعات آگاهی پیدا کردید. برای انتخاب دستگاه مورد نظر میتوانید از طریق سایت اقدام کنید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما