4 تفاوت مهم و اساسی شیرینگ پک و استرچ پالت

همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد دستگاه شیرینگ پک و دستگاه استرچ رول پیچ یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع بسته بندی میباشد که با روکش نایلونی که به دور محصول میکشد سبب حفظ محصول از ضربات مکانیکی و نظم دادن به بسته های تولیدی در کارخانه ها میشود   . حال میخواهیم بدانیم 4 تفاوت مهم و اساسی  شیرینگ پک و استرچ پالت چیست؟

دستگاه استرچ پالت

همانطور که میدانید دستگاه استرچ پالت گردان یکی از ضروری ترین دستگاه های مورد نیاز در زمینه بسته بندی کالاهای تولیدی در کارخانه ها میباشد که بیشتر برای حفظ و نگهداری محصولات مورد استفاده قرار میگیرد  . استفاده از پالت برای قرار دادن محصولات سرامیک ها و مصالح را با کمک استرچ پالت ها بسته بندی و نایلون پیچی میکنند تا در بابر رطوبت و باران و حمل و نقل به نقاط دورتر از آسیب و صدمه های احتمالی دور بماند .

همچنین از دستگاه استرچ پالت در صنایع مختلفی مخصوصا محصولات غذایی استفاده از انواع مختلف این دستگاه کاربرد کاربرد . محافظتی که با استفاده از این دستگاه بر محصولات اعمال میشود سبب شده تا با این موضوع آشنا بشویم که استرچ پالت چیست؟ و انواع آن برای چه کارهایی کاربرد دارد. استفاده از دستگاه استرچ پالت و انواع مختلف دستگاه استرچ پالت به یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز در هر صنایعی شود .

دستگاه شیرینگ پک
دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک

در مقالات قبلی با تعریف دستگاه شیرینگ پک آشنا شدیم و دانستیم که با عملکردی مشابه انواع دستگاه استرچ پالت گردان استفاده از این دستگاه همانند استرچ پالت بسیار لازم و ضروری است . با اینکه دستگاه شیرینگ پک و دستگاه استرچ پالت دارای عملکردی مشابه هستند اما دارای تفاوت هایی نیز میباشد و میخواهیم بدانیم 5 تفاوت مهم و اساسی  شیرینگ پک و استرچ پالت در چیست؟ و استرچ پالت گردان چیست؟

همینطور باید بدانیم نایلون مورد استفاده در این دستگاه چه خاصیتی دارد و چه از کیفیتی باید برخوردار باشد. در مقاله چرا کشش اولیه در دستگاه استرچ پالت دارای اهمیت است؟ اشاره شد که استفاده از نایلون و فیلم رول استرچ موقع نصب و شروع فرآیند بسته بندی دارای حداکثر کشش می باشد که در بسته بندی همواره باید رعایت شود. در دستگاه شیرینگ پک این اصل باید رعایت زیرا در اینم روش نایلون تحت حرارت و دما قرار میگیرد که اگر این فرآیند به خوبی انجام نشود در بسته بندی مشل به وجود می آید.

4 تفاوت مهم و اساسی  شیرینگ پک و استرچ پالت

  1. شیرینگ پک برای نایلون پیچی محصولات به دما و حرارت بالا نیاز دارد تا با استفاده از تونل حرارتی خود نایلون را به دور محصول بپیچد . اما دستگاه استفاده پالت برای پیچاندن نایلون و بسته بندی محصول به کوره حرارتی نیازی ندارد .
  2. دستگاه استرچ پالت بیشتر به منظور سلفون کشی محصولاتی به کار میرود که یا بزرگ هستند و یا شکل خاصی ندارند، اما دستگاه شیرینگ برای بسته های کوچک هم کاربرد دارد . مانند صنایع آرایشی بهداشتی برای بسته بندی کردن محصولات آرایشی .
  3. استرچ پالت به دلیل عدم نیاز به شکل خاص محصول برای بسته بندی، وظیفه زیبا سازی در محصول ندارد، اما شیرینگ با ظرافتی که برای بسته دارد سبب زیبایی و شکیل شدن بسته بندی میشود که بدین منظور زمینه ای برای تبلیغات محصول را به همرا دارد .
  4. بسته بندی هایی که از دستگاه استرچ پالت به وجود می آیند شفافیت آنچنانی ندارند و کیفیت پایین تری دارند اما شیرینگ حرارتی با کیفیت تر محصولات را بسته بندی میکند .

با تمام این موارد صاحبان کارخانه ها بیشتر از دستگاه استرچ پالت استفاده میکنند زیرا به دلیل عدم محدودیت در بسته بندی در بسییاری از بخش های تولید کاربرد دارد . در کار خانهه ایی که بحث زیبا سازی محصول کمتر دارای اهمیت است و کیفیت و بسته بندی محکم  ملاک محسوب میشود از دستگاه شیرینگ پک استفاده میکنند .

اما کارخانه ها و شرکت های آرایشی و بهداشتی به دلیلی ظرافت در بسته بندی و اینکه نیاز هست تا بسته بندی زیبا تر و خاص تری را به مشتری بدهد از دستگاه شیرینگ پک استفاده میکنند . این رضایت مشتری ها سبب شده تا استفاده از شیرینگ پک در صنایع مختلفی همچون نوشیدنی و آشامیدنی برای استفاده ازین دستگاه ترغیب شوند و به باین نیاز خود پاسخ دهند . در این مقاله به 4 تفاوت مهم و اساسی  شیرینگ پک و استرچ پالت اشاره شد، چنانچه قصد خرید دستگاه شیرینگ پک و استرچ پالت را دارید با شماره تماسی که در سایت قرار داشته تماس بگیرید .

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما