چسب زن کارتن

این نوع دستگاه همانطور که از نام آن نیز پیداست، دستگاهی برای چسب زدن و در نتیجه فیکس و محکم کردن کارتن ها در صنایع بسته بندی می باشد. دستگاه چسب زن کارتن یکی از بهترین دستگاه ها جهت بسته بندی کارتن در سایز های مختلف می باشد چرا که عرض نوار چسب آن متفاوت بوده و به همین جهت قابلیت بالایی در تنظیم با بسته بندی مورد نظر شما در خط تولید دارد. دستگاه چسب زن کارتن کمک شایانی در بسته بندی های صنایع مختلف بوده و می تواند بسته بندی را سهل و آسان نماید. بسته بندی طیف وسیعی از بسته بندی های کوچک تا متوسط توسط این دستگاه سبب شده تا دستگاه چسب زن کارتن یکی از دستگاه های پر کاربرد برای بسته بندی محصولات صنایع و تولیدی های متفاوت کشور عزیزمان باشد.

ویژگی های دستگاه چسب زن کارتن

از جمله ویژگی هایی که دستگاه چسب زن کارتن دارا می باشد و آن را نسبت به دستگاه های دیگر متمایز می سازد عبارتند از:

 • دستگاه چسب زن کارتن قابلیت چسب زدن همزمان زیر و روی کارتن های متفاوت
 • عرض چسب این دستگاه از 50 تا 75 سانتی متر متغیر می باشد.
 • دستگاه چسب زن کارتن 120 سانتی متر طول، 90 سانتی متر عرض و 110 سانتی متر ارتفاع دارد که جا به جایی آن نیز آسان می باشد.
 • در دستگاه چسب زن کارتن غلطکی تعبیه شده است که میزان فشار چسب بر روی کارتن را کنترل می نماید.
 • برق مصرف شده توسط این دستگاه سه فاز می باشد.
 • انواع دستگاه های چسب زن کارتن شرکت درنا ماشین البرز قابلیت نصب کارتن شمار را داشته و گزارش گر آماری و جت پرینتر نیز بر روی این دستگاه ها نصب می شوند.
 • دستگاه های چسب زن کارتن قابلیت تنظیم ارتفاع را به وسیله ی نوار های ورودی و خروجی تا حدود 20 یا 30 سانتی متر دارا می باشد.
 • دستگاه چسب زن کارتن دو عدد رول با ابعاد حدود 40 سانتی متر دارا می باشد که ورود و خروج کارتن در آن را تسهیل می نماید.
 • این دستگاه استحکام بالایی داشته و در بسته بندی سرعت و دقت را به طور همزمان رعایت می نماید.
 • رنگ دستگاه چسب زن الکترواستاتیک و زیبا می باشد.

ابعاد کارتن در انواع دستگاه های چسب زن کارتن

ابعاد کارتن هایی که می توان در انواع دستگاه های چسب زن کارتن شرکت درنا ماشین البرز استفاده کرده و بسته بندی نمود به قرار زیر می باشد:

 • دستگاه چسب زن کارتن نوع S1: کارتن هایی با ابعاد 15 تا 40 سانتی متر عرض، 15 تا 40 سانتی متر ارتفاع و 20 سانتی متر تا بی نهایت طول را چسب زنی و بسته بندی می نماید.
 • دستگاه چسب زن کارتن نوع بغل کش SM11: کارتن هایی با ابعاد 20 تا 48 سانتی متر عرض، 20 تا 48 سانتی متر ارتفاع و 22 تا 40 سانتی متر طول را چسب زنی و بسته بندی می نماید.
 • دستگاه چسب زن کارتن بغل کش SM8: کارتن هایی با ابعاد 20 تا 48 سانتی متر عرض، 20 تا 48 سانتی متر ارتفاع و 22 تا 40 سانتی متر طول را چسب زنی و بسته بندی می نماید.

نحوه کار دستگاه چسب زن کارتن

سیستم کششی این دستگاه های به دو شکل طراحی و اجرا می شوند که افراد بر حسب مورد استفاده می توانند آن ها را تهیه نمایند. نوع معمول دستگاه چسب زن کارتن که غالبا برای کارتن های کوچک با حداقل ارتفاع حدود 11 سانتی متر یا 110 میلی متر و تا حداکثر ارتفاع 60 سانتی متر یا 600  میلی متر هستند، کاربرد دارد. در این نوع دستگاه چسب زن  غلطک هایی در بالا و پایین دستگاه تعبیه شده اند که در آن ها رول چسب نصب شده است. سپس به وسیله ی اهرمی که در دستگاه قرار دارد پس از قرار گرفتن کارتن درون آن، به شکل اتوماتیک نوار های کشنده ای که در بالا و پایین و طرفین قرار دارند عمل چسب زدن کارتن صورت می گیرد. این نوع از دستگاه های چسب زن معمولا برای کارتن ها یا جعبه هایی با حداقل طول 15 سانتی متر یا 150 میلی متر و حداکثر طول نامحدود کاربرد داشته و به این جهت بسیار مناسب می باشند. چرا که می توان جعبه هایی با طول های بیشتر را نیز درون این دستگاه چسب زده و بسته بندی نمود. دستگاه چسب زن کارتن بسیار منعطف بوده و قابلیت تنظیم طول و عرض و ارتفاع را به صورت دستی برای خریداران محترم این دستگاه فراهم می نماید. اپراتور این دستگاه به راحتی و به تنهایی می تواند تنظیمات را برای دستگاه انجام داده و سریع ترین و بهترین نتیجه ی بسته بندی را در کمترین زمان ممکن به دست آورد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما