هر آنچه درباره نوار نقاله باید بدانید!

هر آنچه درباره نوار نقاله باید بدانید!

جا به جایی، حمل و نقل آسان وسایل و سرعت بالای کاری در کارخانه ها نیازهایی است که انسان را به سمت اختراع نوار نقاله سوق داد. سیستمی کارآمد، ایمن با هزینه ای موثر. در این مقاله به پرسش نوار نقاله چیست و چگونه کار می کند پاسخ می دهیم. در نظر داشته باشید که درنا ماشین البرز تولید کننده انواع نوار نقاله را در سطح کشور و بین المللی تولید می نماید.

نوار نقاله و عملکرد آن

dornamachin navarnaghaleh3آن زمان که بر روی تردمیل درحال دویدن هستید، و در فکر رسیدن به اندام ایده آل، کمتر به سیستمی که در زیر پای شما در حال حرکت است، توجه می کنید. امروزه مدیران صنایع و کارخانه ها به دنبال تولید سریع، با راندمان بالا، بدون نیاز به نیروی انسانی برای رسیدن به سود بیشتر هستند. نوار نقاله یا تسمه نقاله وسیله ای است که در اینجا به کمک مدیران آمده است. ابزار بسیار مهمی که مزایای زیادی دارد از جمله بالا بردن راندمان، کاهش هزینه ها، کاهش آسیب های اسکلتی در هنگام جا به جایی و بلند کردن، سرعت بخشیدن به پروسه تولید و روتین کردن آن. تسمه نقاله از چهار لایه اصلی تشکیل شده است، لایه لاستیکی پوششی بالایی که مواد برای انتقال روی آن قرار داده می شوند، ضخامت آن بالا است و بسته به نوع کاربرد آن از جنس های لاستیکی مختلفی ساخته می شود. این لایه می تواند متخلخل و یا صاف باشد، دارای استحکام و مقاومت بالا بوده و از لایه های زیرین در برابر آسیب و رطوبت محافظت می کند. منجید که در حکم ستون اصلی این نوار ناقل می باشد، خود از یک یا چند لایه لاستیکی ساخته می شود. لایه لاستیکی پوششی زیرین که قسمت سوم این نوار حامل است، لایه ای است که ضخامت آن کمتر از دو قسمت دیگر بوده و از منجید در برابر آسیب محافظت می کند، این لایه به لحاظ ساختار و ترکیب مشابه لایه پوششی بالایی است، اما ازآنجا که مواد برای انتقال بر روی لایه بالایی قرار می گیرند، ضخامت این لایه زیرین کمتر از لایه بالایی است. جز چهارم یا کناره های محافظ به صورت دو نوار، لبه های کناری این نوار ناقل را می پوشاند، از منجید و سایر لایه ها محافظت می کند و جنس آن مشابه نوارهای بالایی و زیرین است. رولیک نوار نقاله یکی از جز های های این نوار است، همانطور که از نامش پیداست استوانه ای رول مانند است و به حرکت نوار کمک می کند. نقاله های تسمه ای از پرکاربردترین نوع این نوار حامل است که در انواع صنایع و معادن به خدمت گرفته می شود. قیمت این نوارها نکته ای است که برای هر خریداری مهم است، چنانکه قیمت نوار نقاله تهران با سایر جاها ممکن است متفاوت باشد. صنعت و تکنولوژی همانگونه که برای ما راحتی و سرعت پدید می آورد، نیازمند دقت و توجه در به کارگیری آن نیز هست تا ایمنی را هم به همراه داشته باشد.

نوار نقاله و زمینه های کاربرد

استفاده زیاد از تکنولوژی آن را به بدیهی ترین جز ممکن زندگی روزمره آدمی تبدیل می کند. بالا و پایین رفتن از پله برقی ها تنها زمانی توجه ما را به خود جلب می کند که خراب شده باشند. نوار نقاله تردمیل، پله برقی، تحویل و انتقال چمدان در فرودگاه، نوار نقاله بارگیری کامیون ساده ترین و دم دستی ترین کاربرد این نوار حامل بوده، که در زندگی روزمره مشهود است. اما آنچه این نوارها را بیش از هرچیز دارای اهمیت می کند، کاربردهای است که به طور غیر مستقیم در زندگی ما دارد. کارایی این نوار حامل را می توان در کارخانه های بتن و آسفالت و دانه بندی شن، معادن مس و زغال سنگ، دستگاه های خاک برداری، کارخانه های تولید مواد شیمیایی، انبارهای نگه داری یافت. این نوار به دلیل کیفیت بالا در حمل و نقل، ساختار ساده و سازگار برای انتقال بسیاری از مواد و قابلیت تنظیم سرعت، به جز جدایی ناپذیر بسیاری از صنایع تبدیل شده است. این تسمه در صنعت سیمان به علت توانایی در جا به جایی مواد با دمای بالا و قدرت سایندگی زیاد کارایی بسیاری دارد، به کمک کارگران آمده و جانشان را محافظت می کند! معدن که سخت ترین شغل دنیاست، ایمنی در آن اهمیت بسیار می یابد بنابراین این نوار ناقل در معادن به سربازانی می ماند که جان خود را فدای دیگران می کنند و بار سختی ها، مقاومت در برابر آتش و حمل بار را به جان می خرند! صنایع غذایی و فولاد که دو قطب متضاد هم هستند، یکی براثر ظرافت کاری و دیگری به دلیل نقل و انتقال های سنگین، دست یاری به سمت این تسمه ها گشوده اند و از آنها بهره می گیرند. موضوعی که در این میان مهم است قیمت بوده، که مشروط به نوع و مکان خرید متفاوت است. نوار نقاله بارگیری کامیون قیمتش متفاوت با قیمت نوار نقاله متحرک است چراکه کاربرد هر کدام نیز متفاوت است.

dornamachin navarnaghaleh1نوار نقاله چگونه ساخته می شود؟

دیدن اهرام مصر برای انسان لذتبخش است. اما هنوز کسی نمی داند این پاره سنگ های سنگین و حجیم چگونه به روی هم منتقل شده اند. سوال ها همیشه همراه آدمی می ماند تا به جواب برسد. قرن ۱۹ زمانی بود که توماس رابینز برای اولین بار توانست دریچه ای به زندگی آسان را برای انسان بیابد و به اختراع مجموعه ای اقدام کرد که در نهایت به استفاده از این نوارهای ناقل انجامید. اصول طراحی نوار نقاله امروزه به علمی تبدیل شده است که در این میان از نرم افزارهای مختلفی نیز بهره می برند. اما ساخت نوار نقاله در نوع ساده آن را می توان در چند نکته زیر خلاصه کرد؛ برای این کار به چند ابزار نیازمندیم: درام نوار نقاله، رولیک وتسمه. در آغاز باید به ساخت شاسی نوار نقاله پرداخت، پس از تعیین شرایط کارکرد و جنس نوار نقاله، پارامترهای اصلی که باید تعیین شوند عبارتند از: سرعت نوار نقاله، پهنای نوار نقاله، الگوی توزیع رولیک ها، سطح مقطع بار انتقالی و ظرفیت انتقال نوار نقاله. برای محاسبه نوار نقاله و هر کدام از این پارامترها نیاز به همکاری علم ریاضی و فیزیک و انجام چند محاسبه ساده است! علاوه بر این ها برای طراحی نوار نقاله و چگونگی ساختن نوار نقاله pdf های متفاوتی وجود دارد که می تواند تا حدی به کمک کسانیکه می خواهند بیشتر بدانند و این نوار ناقل را بسازند، بیاید.

تنوع در نوار نقاله

انسان قبل از هر چیز اشیا و وسایل را می بیند، بنابراین ظاهر هر شی راهنمایی است برای نامگذاری آن. نوار نقاله متحرک یا ثابت، خطی یا شیبدار و چرخان، نوار نقاله فلزی یا لاستیکی گویایی دسته بندی این نوار ناقل بر اساس ظاهر است. این نوارها را همچنین براساس کارکردشان یا نوع تسمه نامگذاری می کنند. از جمله این نوار ها بر اساس کارکردشان می توان به نوار فلزبر، بطری بر، کارتن بر، کیسه بر، نوار تردمیل، نوار نقاله بارگیری بارگیری کامیون اشاره کرد. همانطور که ذکر شد این نوارها را براساس تسمه شان نیز دسته بندی می کنند که در این میان می توان به تسمه های لاستیکی، توری، پی وی سی منجید دار، زنجیری، مدولار، بازویی، یک لایه، باکت دار، غلتکی و پیچشی اشاره کرد. تمامی این ها به نیاز شما و نحوه استفاده تان وابسته است که چه می خواهید و علاوه بر آن قیمت نوار نقاله نیز یک فاکتور مهم به حساب می آید. قیمت نوار نقاله تهران با شهرهای دیگر متفاوت است، بعلاوه قیمت نوار نقاله متحرک با قیمت نوار نقاله بارگیری تفاوت هایی دارد.

نوار نقاله را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

در زمان های گذشته تر، بازارها تخصصی نبود. برای خرید اکثر وسایل و نیازها، تنها مکانی در نظر گرفته می شد که تمامی نیازها را رفع می کرد. اما امروزه بازارها تخصصی تر شده اند، علاوه بر آن شما می توانید تنها با چند کلیک سریعترین راه دستیابی به وسیله مورد نیاز خود را بیابید. برای خرید و فروش نوار نقاله می توانید به نمایندگی های این کار در سراسر کشور مراجعه کنید. هم چنین می توانید لیست نمایندگی های فروش را از طریق اینترنت بیابید یا از طریق مراجعه به نمایشگاه های بین المللی ماشین آلات که همه ساله برگزار می شود، کیفیت ها را از نزدیک ببینید و بهترین نمایندگی را برای خرید خود انتخاب نمایید. اضافه بر این ها خرید و فروش نوار نقاله دست دوم و فروش بلت نوار نقاله نیز بازار خود را دارد. یادتان باشد قیمت موضوع مهمی برای همه افراد است، پس با برنامه و بررسی خرید کنید. این را بدانید که قیمت نوار نقاله متحرک با قیمت نوار نقاله بارگیری با دیگر انواع آن متفاوت بوده است.

 

شرکت درنا ماشین البرز ارائه دهنده تخصصی دستگاه های نوار نقاله، تسمه کش و … با استانداردهای بین المللی می باشد لذا برای دریافت اطلاعات در خصوص دستگاه ها می توانید با شما ره 7 – 32249836 (028) تماس گرفته و با آخرین قیمت های تولید این محصولات آشنا شوید.

 

قیمت نوار نقاله

قیمت این نوارهای ناقل به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله می توان به نوع و کاربرد آن، نو یا دست دوم بودن، مکان خرید، قدرت، کیفیت و جنس لایه های لاستیکی آن اشاره کرد. برای مثال ممکن است قیمت نوار نقاله تهران با دیگر شهرهای دیگر فرق کند. قیمت نوار نقاله تردمیل با نوار نقاله بارگیری کامیون، به خاطر کارایی متفاوت آنها باهم فرق دارد.  به طور کلی می توان گفت ساده ترین نوع این نوارها قیمتش از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع شده و هر چه این نوار پیچیده تر و دارایی کارایی بیشتر می شوند قیمت افزایش پیدا می کند و به چیزی در حدود ۷۰ میلیون تومان می رسد. در این میان قیمت نوار نقاله بارگیری چیزی در حدود ۳ تا ۳۰میلیون تومان است. قیمت نوار نقاله متحرک و ثابت نیز باهم تفاوت هایی دارد. تمامی این تفاوت ها به نیاز شما و بودجه تان بستگی دارد!

تکنولوژی به سرعت زندگی ما درمی نوردد. زندگی در کهکشان صنعت و تکنولوژی ملزوم همگامی با آن است، نمی توان در این میان از آن استفاده نکرد. زندگی سنتی به سرعت جای خود را به زندگی مدرن می دهد، اما آنچه اهمیت دارد هنر تلفیق این دو است. می توان سرعت زندگی مدرن را با اخلاقیات زندگی سنتی تلفیق کرد. این نوارهای ناقل نمونه ای از دنیای مدرن است، امنیت و نوسازی مرتب، نصب ایمن و استفاده از نیروی متخصص در راه اندازی آن ها و آموزش نحوه استفاده به افراد، اخلاقیاتی است که باید از دنیای سنتی عاریه گرفت تا ایمنی با سرعت همگام باشد. این تکنولوژی که شاید روزی در ساخت اهرام مصر و روزی دیگر در معادن پا به دنیا نهاد، حالا باید منتظر پیشروی آن در زمینه های گوناگون زیادی باشیم. چه بسا در آینده جای ماشین را در خیابان ها گرفته ها و جاده ها خود به صورت غلتک وار و مانند پله برقی، انسان ها را جا به جا کنند. نوار نقاله امروزه جای نیروی انسانی را گرفته است. حالا دولت ها و کارآفرین ها باید به دنبال ایجاد مشاغل جدید برای نسل آینده باشند!

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید