استرچ پالت

مزایای استفاده از استرچ پالت درناماشین

 • افزایش بازده و کارایی

انتخاب استرچ پالت مناسب که قدرت و عملکرد مناسب را برای بارهای در حال بسته شدن فراهم می کند بسیار مهم است. قدرت بازده میزان استرس را نشان می دهد که یک فیلم کششی بدون تحمل دائمی پلاستیک می تواند در برابر آن مقاومت کند. قبل از رسیدن به نقطه بازده، یک فیلم کششی به آرامی تغییر شکل می یابد اما پس از برطرف شدن استرس، به شکل اصلی خود باز می گردد.

 • جلوگیری از تداخل محصولات

این روش برای پوشاندن قسمت بالای پالت با استفاده از ورق های پلی اتیلن می باشد. این کار استرچ پالت درناماشین از محصولات شما محافظت می کند و نیرویی رو به پایین در بار پالت ایجاد می کند. هنگام همپوشانی نوارهای پالت با دست، توصیه می شود کاربران اجازه دهند تا محصولات 50٪ همپوشانی داشته باشند. در صورت استفاده از نوار های ماشینی در دستگاه استرچ پالت درناماشین، کاربران بدون در نظر گرفتن عرض نوار، می توانند اجازه دهند تا محصولات تا 50 میلی متر با هم همپوشانی داشته باشند.

 • اتصال ایمن و کارآمد محصولات

این امر به استفاده از چند لایه فیلم کششی در یک قسمت خاص از یک پالت برای تقویت بار یا باند کردن چندین واحد در کنار هم اشاره دارد. برای اتصال ایمن و کارآمد محصولات، حجم محصولات بسته بندی شده با استرچ پالت درناماشین را در نظر بگیرید، همچنین به بار وزنی (به طور معمول در هر پالت) و مشخصات بار نگاه کنید و روند حمل و نقل بار را تعیین نمایید.

چگونه استرچ پالت را به کار بیندازیم

برای استفاده از دستگاه استرچ پالت ابتدا باید آن را در سطحی کاملا صاف و تراز قرار دهیم به شکلی که هیچ ارتعاشی در هنگام کار آن به وجود نیاید. سپس پالت مورد نظرمان را بر روی صفحه گردان دستگاه قرار می دهیم و فیلم استرچ خود را به قسمتی از پالت وصل می کنیم، بسته به نوع دستگاه موجود تنظیمات مورد نظر خود را مانند سرعت گردش صفحه، تعداد رول های پیچیده شده به دور محصول، زمان مکث در بالا و پایین استرچ و ….. را در صفحه کنترل دستگاه انجام می دهیم. پس از پایان کار دستگاه به طور خودکار رول اسرچ پالت را بریده و می توانیم آنرا جابه جا کنیم و پالت بعدی را بر روی صفحه گردان قرار دهیم.

انواع دستگاه استرچ پالت

استرچ پالت درناماشین البرز

دستگاه استرچ پالت در گونه‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌گردد که در زیر به آن اشاره می‌نماییم.

 • استرچ پالت دروازه ای

با کمک لیفتراک پالت روی نوار نقاله گذارده می شود و وقتی پالت وارد دستگاه می گردد، فیلم روی پالت چسبانده می شود و در پایان به وسیله اپراتور دستور پاره کردن فیلم صادر می گردد و آن گاه پالت از دستگاه خارج می شود تا پالت بعدی به روی دستگاه قرار گیرد. سپس پالت آماده شده به وسیله لیفتراک جابجا       می گردد.

 • استرچ پالت رول پیچ 

این دستگاه برای کارخانه جاتی مناسب است که هم رول های مخروطی و هم پالت های استاندار تولید         می نمایند. این دستگاه کارایی بسیار بالا و بسته بندی های منظم و خاصی دارد.

 • استرچ پالت فرودگاهی 

این دستگاه برای بسته بندی چمدان، کیف های بزرگ و کوچک، کارتن لوازم شخصی و در فرودگاه مورد استفاده قرار می گیرد. استرچ هایی که در فرودگاه تعبیه شده اند وزن آن کم و اندازه آن نیز کوچک است همچنین برای این که به راحتی جابه جا گردد در زیر آن چرخ هایی تعبیه شده است.

 • استرچ پالت 3000

 استرچ پالت 3000 باید  در سطوح صاف نصب می گردد. پالت به وسیله ماشین لیفتراک روی استرچ قرار داده می شود و به وسیله اپراتور، فیلم را با دست خود به پایه های پالت گره می زند و بعد دکمه استارت فشار داده می شود و در همه قسمت ها پالت فیلم چرخش می کند و در انتها اپراتور فیلم را پاره می کند.

 • استرچ پالت 2000

این دستگاه نیز باید در سطحی صاف قرار گیرد. پالت مورد نظر روی استرچ قرار می گیرد و بقیه مراحل مانند استرچ پالت 3000 به پایان می رسد. تفاوت استرچ 2000 با 3000 در این است که در استرچ پالت 2000 وزن دستگاه، سرعت بسته بندی پالت در ساعت و… متفاوت است و در 2000 بسته بندی محصولاتی از قبیل بشکه، چوب، سیمان، مقوا، قوطی و … انجام می گیرد؛ ولی در استرچ پالت 3000  بسته بندی محصولاتی از قبیل پالت های سنگین مثل سرامیک، گچ و قطعات چدنی انجام می گیرد.

کاربرد دستگاه استرچ پالت

این دستگاه برای بسته‌بندی کالا، فیلم استرچ را دورتادور محصول می‌کشد و لایه نایلونی از محصول موردنظر کاملاً محافظت می‌نماید. دستگاه استرچ پالت ازنظر قیمت نسبت به سایر دستگاه‌های بسته‌بندی مقرون‌به‌صرفه تر است و با استفاده از آن می‌توانیم انواع کالاها را بسته‌بندی نماییم. در زیر به کاربردهای دستگاه استرچ پالت می‌پردازیم که عبارت‌اند از:

 • بسته‌بندی محصولات
 • بسته‌بندی کالاهای مختلف به روی‌هم
 • حفاظت از محصول در برابر آسیب‌های احتمالی
 استرچ پالت از دستگاه های به نام بسته بندی با برند درناماشین می باشدestrechpaltdornamachin

ویژگی‌های  استرچ پالت

 • هزینه حمل‌ونقل را کاهش خواهد داد.
 • وزن بسته‌بندی را کم می‌کند.
 • مراحل سرعت بسته‌بندی بالاتر می‌رود.
 • محصولات روی پالت مستحکم‌تر می‌گردد.

ویژگی‌های استرچ  پالت

 1. ضخامت نایلون بین 10 تا 50 میکرون است.
 2. معمولاً رول‌های آن به طول 1000 متر تولید می‌گردد.
 3. فیلم‌ها قابلیت کشش بالایی دارند تا به‌سختی دچار پارگی شوند.
 4. نایلون‌ها به دلیل استحکام بالا چندلایه هستند.
 5. فیلم‌ها دارای چسبندگی متعادلی هستند.
 6. در برابر اشعه UV آفتاب مقاوم است.
 7. نایلون‌ها از جنس پلی‌اتیلن ساخته می‌شود.

استفاده استرچ پالت در کارخانه ها ( استرچ پالت درناماشین )

مزایای اصلی تجربه شده استفاده از استرچ پالت در کارخانجات و صنایع مختلف عبارتند از:

 • کاهش هدر رفت
 • تلف کرد پایین
 • بسته بندی سریعتر محصولات
 • بهداشت و ایمنی بهبود یافته برای کاربران

استرچ پالت را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید دستگاه استرچ پالت می توانید از شرکت های معتبر تولید کننده این دستگاه را تهیه کنید. شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز که از سال 1382 شروع به کار در این زمینه کرده و دارای16 سال سابقه در تولید این دستگاه و انواع دستگاه های دیگر مانند دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن و کارتن پر کن می باشد، یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید این دستگاه می باشد که انواع مختلف دستگاه استرچ پالت را تولید کرده و نتنها در سطح کشور به فروش می رساند بلکه به سایر کشورها نیز صادر می کند.

برای خرید دستگاه استرچ پالت، هم می توانید به صورت حضوری اقدام کرده و هم با مراجعه به شرکت های تولید کننده این دستگاه و مشاهده اطلاعات دستگاه مانند قیمت آن، امکانات آن، میزان اصطحکاک آن، میزان وزن قابل تحمل برای آن و….. دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش داده. گاهی نیز ممکن است شما قصد داشته باشید که با صرف هزینه ای کمتر از حالت عادی دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید، در این صورت به جای خرید دستگاه استرچ پالت نو باید دستگاه استرچ پالت دسته دوم خریداری کنید که قیمت دستگاه اسرچ پالت دست دوم به مراتب پایین تر از استرچ پالت نو می باشد.

برای خرید دستگاه  استرچ پالت دسته دوم نیر میتوانید به سایت شرکت های مختلف مراجعه کرده و دستگاه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

قیمت دستگاه استرچ پالت

قیمت دستگاه استرچ پالت نو با توجه به نوع، کیفیت، کارکرد، میزان اصطحکاک و ….. متفاوت می باشد که ممکن است از 13000 تومان شروع شود که قیمت دستگاه استرچ پالت بند است که خیلی ساده و ابتدایی می باشد تا بالای 200,000,000 میلیون تومان هم برسد. اینکه چه قیمتی را انتخاب کنید بستگی به نوع نیاز شما و دستگاه انتخابی شما خواهد داشت.همچنین برای دستگاه استرچ پالت دست دوم یا استرچ پالت بند دسته دوم یا استرچ پالت دستی دسته دوم نیز متفاوت می باشد و بسته به نوع دستگاه و میزان کارکرد آن متفاوت است و معمولا به صورت توافقی تعیین می شود همچنین این نوع دستگاه به مراتب ارزان تر از دستگاه های نو می باشد.

شرکت درنا ماشین ارائه دهنده دستگاه استرچ پالت صادرات این نوع دستگاه ها را نیز در دست اقدام دارد و تا کنون در سطح کشور توزیع آن وجود داشته و تولیدکنندگان بیشماری از دستگاه استرچ پالت و نوع بسته بندی آن ابراز رضایت نموده اند. در صورت هرگونه درخواست مشاوره می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02832249836

09109930289

ما حمایت از تولیدات ملی را برای داشتن کشوری مستقل و خودکفا ادامه داده و از شما هموطنان عزیز نیز درخواست حمایت از هر گونه تولید ملی را داریم.

با ما تماس بگیرید