استرچ پالت گردان

استرچ پالت گردان


استرچ پالت گردان چیست؟

در این مقاله میخواهیم بدانیم استرچ پالت گردان چیست؟یکی از انواع استرچ پالت ها، پالت گردان نام دارد. خرید استرچ پالت در صنایع مختلف از جمله  صنایع دارویی، مواد غذایی و … کاربرد دارد. دستگاه های پالت به منظور سهولت در روند بسته بندی بسیار اهمیت دارد. بدلیل افزایش تولید در کارخانه ها در چند دهه اخیر بخش بسته بندی  همواره با کمبود وقت و کیفیت همراه بوده است. استفاده از انواع استرچ پالت ها و همینطور استرچ پالت گردان کمک بسیاری به این بخش کرده است. با توجه به این نکته که به طور مختصر دانستیم استرچ پالت گردان چیست؟ به اجزای استرچ پالت گردان میپردازیم.

اجزای استرچ پالت گردان

استرچ پالت گردان در واقع ابزاری قدرتمند در سلفون کشی و یا نایلون کشی محصولات به شمار میرود.

دستگاه استرچ پالت گردان دارای یک صفحه گردان است که ممکن است جنس آن از چوب، فلز و یا پلاستیک باشد که یک ستون عمود بر آن به طور مدور، دور محصول میچرخد و با تنظیم دستی و یا اتومات یک بسته نایلون کشی شده از محصول به ما تحویل میدهد.

امروزه تولید دستگاه پالت با تنوع بیشتری روبه رو است به طوریکه انواع استرچ پالت ها ی مختلف را برای کاربرد های متفاوت میتوانیم پیدا کنیم. از انواع پالت های گردان میتوان این ها را نام برد:

دلیل استفاده از استرچ پالت

بسیاری از محصولات تولید شده در کارخانه ها برای ارسال سریع و کاهش حجم و سلامت محصول نیاز به دستگاه پالت دارند. پالت گردان به دلیل کشیدن فیلم استرچ به دور محصول به دلیل محصور کردن آن باعث کاهش فشار به محصول میشود و از آسیب دیدن محصول حین انتقال و جابجایی جلوگیری به عمل می آورد.

دستگاه استرچ پالت  به دلیل کم کردن وزن محصول با بسته بندی شکیلی که دارد هزینه حمل و نقل را کاهش میدهد و با بالابردن سرعت در تولید و بسته بندی باعث افزایش راندمان میشود. برای دانستن خرید پالت گردان با فیلم پیچی که بر روی محصول دارد سبب افزایش مقاومت آن شده و باعث میشود تا محصول مستحکم تر و با دوام باقی بماند.

تنوع در انتخاب برای بسته بندی

دستگاه های پالت گردان با توجه به تنوعی که دارند برای شرکت ها و سازمان های مختلف مناسب هستند. یکی از انواع پالت گردان، استرچ پالت فرودگاهی است که به دلیل محدودیت زمانی در پرواز ها با سرعت بسیار بالایی بارهایی با وزن های مختلف را نایلون پیچی کند. همینطور در نوع رول پیچ این دستگاه ها به دلیل قرار گرفتن در زاویه های مختلف میتواند تمامی محصولات دوار مانند انواع چرخ ها و اجسام حلقوی را بسته بندی کند.

اهمیت ضخامت فلیم استرچ

شاید برای خیلی ها سوال شده باشد که فیلم استرچ چیست و چه کاربردی دارد؟ در واقع همان نایلون سلفونی است که دور محصول برای بسته بندی کشیده میشود و بسته به نوع محصول تولیدی ممکن است ضخامت های متفاوت داشته باشد. چسبندگی در فیلم استرچ بسیار اهمیت دارد و برای بسته بندی شکیل تر میتوان از فیلم استرچ هایی که دارای چسبندگی بالایی هستند و استحکام زیادی دارند استفاده کرد.

انتخاب فیلم مناسب برای استرچ پالت ها نیز مهم است. فیلم یا استرچ در واقع سلفون یا نایلونی است که بعد از قرار گرفتن محصول بروی پالت چند دور، به دور آن پیچیده میشود تا استحکام محصول حفظ شود.

آیا استرچ پالت ارزان بهتر است؟

بسته به نوع پالت گردانی که میخواهیم تهیه کنیم جنس دستگاه پالت نیز متفاوت است، ممکن است استفاده از پلاستیک در تولید دستگاه پالت ارزان باشد اما به دلیل کم بودن استحکام آن از نظر اقتصادی به صرفه  نیست و بهتر است از دستگاه پالت گردان هایی که از چوب تهیه شده اند استفاده کرد.

استفاده از پالت گردان از نظر بهداشتی نیز مهم است، پالت های گردان به دلیل عدم دخالت دست در بسته بندی محصول به ویژه در شرایط کرونایی حاضر یکی از اصلی ترین روش ها و حتی میتوان گفت تنها راه رعایت بهداشت در بسته بندی محصولات غذایی و دارویی به شمار می آید. با استفاده از دستگاه  پالت، بهداشت و ایمنی را برای مشتری و تمام کسایی که به طور مستقیم با محصول در ارتباط هستتد به همراه دارد. ممکن است استرچ ارزان فاقد این ویژگی باشد.

اهمیت سرعت در پالت گردان

دستگاه پالت گردان با سرعت بالایی فیلم استرچ  را دور تا دور محصول میکشد که این کار با نیروی انسانی ، بسیار طولانی تر انجام پذیر است که به نوبه خود باعث صرفه جویی در زمان میشود. بسیاری از محصولات به دلیل وزن بالا و حجم زیاد امکان بسته بندی آنها فراهم نیست و یا بسته بندی با کیفیت بسیاری پایینی انجام میگیرد که استفاده از پالت گردان میتواند این شرایط را فراهم آورد که حتی محصولاتی با وزن بالا مانند سرامیک و بتن را در مدت زمان کوتاهی به راحتی بسته بندی کند.

چرا استفاده از دستگاه استرچ پالت بند باعث زیبایی محصول میشود؟

استفاده از فیلم استرچ پالت دارای ویژگی هایی است که میتواند در زیبا به نظر آمدن بسته بندی محصول موثر باشد به همین دلیل بسیاری از کارخانه ها ازین دستگاه برای بسته بندی محصولات استفاده میکنند.

کشش بیشتر فیلم استرچ

با توجه به ضخامتی که فیلم استرچ های به کار برده در پالت بند دارند کشش بیشتر آن سبب  زیبا به نظر آمدن  محصول میشود که ببیشتر در بسته بندی مواد آرایشی و مواد غذایی استفاده میشود. اما چرا کشش اولیه در دستگاه استرچ پالت دارای اهمیت می باشد؟ در واقع قابلیت کششی که در ابتدای کار به وجود ا ید بسیار اهمیت دارد که بسته به نوع محصول در حال بسته بندی و قدرت کشش دستگاه ممکن است کششی متفاوت داشته باشد.

بسته بندی در فضای سرپوشیده

با استفاده از استرچ پالت گردان و انواع دیگر آن میتوان به بسته بندی  با کیفیت در فضایی به دور از رطوبت رسید. بدلیل برقی بودن دستگاه به هنگام شرایط بد جوی اعم از بارون و باد این دستگاه در فضایی سرپوشیده مورد استفاده قرار میگیرد. در معرض رطوبت بودن ممکن است سبب آسیب به دستگاه پالت گردان شود و همچنین به دلیل استفاده از تکنولوژی در این محصول به نیروی متخصص جهت تعمیر و بازسازی آن  در صورت خرابی احتمالی  نیاز است بنابراین بحث نیروی متخصص باید در نظر گرفته شود.

نتیجه گیری

با توجه به کارایی بالای دستگاه استرچ پالت های گردان  در صنایع نیاز اتسفاده از آن روز به روز بیشتر میشود با توجه به شناخت نسبی که در این مقاله داده شد برای تهیه این محصول میتوانند به سایت درنا ماشین که سالها در این زمینه فعالیت داشته اند و با ابزار های متفاوت صنعتی شناخته شده اند مراجعه کنند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *