امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی دستگاهی است که به منظور بسته بندی انواع تجهیزات آرایشی و بهداشتی، محصولات و مواد غذایی، قطعات صنعتی و محصولاتی از این قبیل به کار می رود. غالبا محصولات در انبارها روی هم چیده می شوند که در صورت نبود یک بسته بندی مناسب باعث آسیب دیدگی محصول می شود. یک بسته بندی مناسب، باید باعث بشود به محصول آسیب کمتری وارد بشود و این یکی از اهداف بسته بندی کردن محصولات است. ما در مقاله ی زیر به بررسی انواع دستگاه بسته بندی و اهمیت آن در اقتصاد می پردازیم.

01انواع و اقسام دستگاه های بسته بندی

دستگاه بسته بندی انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن با توجه به محصول مورد نظر انتخاب می شود. مثلا برای بسته بندی اسنک، کیک، آجیل و محصولاتی از این قبیل می توان از دستگاه بسته بندی افقی، عمودی، وکیوم، پری مید و ... استفاده کرد. برای بسته بندی کردن مایعات نیز باید با توجه به غلظت مایع، دستگاه مورد نظر را انتخاب نمود. برخی از انواع دستگاه بسته بندی عبارتند از: •  پیلوپک: این دستگاه برای بسته بندی کردن انواع محصولات بهداشتی، مواد غذایی و ... به شکل تک عددی استفاده می شود. این نوع دستگاه بر اساس نیاز مشتری و همچنین قابلیت بسته کردن محصولات با ابعاد و اشکال مختلف به چند نوع تقسیم می شود. برخی از انواع مختلف دستگاه بسته بندی پیلوپک شامل دوطرف دوخت، چهار طرف دوخت، دوخت از بالا، مجهز به اکسترودر، مجهز به فیدر، مجهز به برش می باشد. • سلفون از زیر: شما از خوردن لواشک های بازاری آن قدر لذت نمی بردید اگر این نوع دستگاه سلفون از زیر نبود. علاوه بر لواشک، انواع بستنی و ظرف های یک بار مصرف و کلا همه ی وسایلی که ساختاری این چنینی دارند به وسیله ی این دستگاه بسته بندی می شوند. • ساشه: دستگاه بسته بندی ساشه برای بسته بندی کردن مایعاتی مانند آبلیمو، شامپوهای تک نفره، سس و ... به کار می رود. • شیرینک دار: از این دستگاه برای بسته بندی کردن محصولات به شکل وکیوم استفاده می شود. • سیل وکیوم: این نوع دستگاه برای پر نمودن و بسته کردن مایعاتی مثل بستنی لیوانی، دوغ های لیوانی، لبنیات، انواع نوشیدنی ها و ... کاربرد دارد. •  توزین دار: از دستگاه بسته بندی توزین دار برای بسته بندی کردن به شکل گرانولی، حجمی، کیلویی و .. استفاده می شود. ماشین آلات پرکن، دستگاه دربند، دستگاه بسته بندی سیل، سلفون از رو، اسکین پک، دستگاه دوخت نخی، دستگاه دوخت پلاستیک از دیگر انواع این دستگاه ها است.

دستگاه بسته بندی در اقتصاد چه نقشی دارد؟

چند سالی است که صنعت بسته بندی در صدر بازار آمده و هر گوشه ای ردپایی از آن وجود دارد. زمانی که از کیفیت یک محصول سخن به میان می آید، بسته بندی آن باید بسیار خوب باشد. مارکتینگ و بازاریابی نیز به کمک همین بسته بندی رونق می یابد. گفتنی است که هیچ خط تولیدی بدون وجود دستگاه بسته بندی خوب و مناسب نمی چرخد. سال ها پیش زمانی که به یک فروشگاه برای خرید مراجعه می کردید، تا این حد محصول بسته بندی شده وجود نداشت. ما در آن زمان ناچار بودیم از فروشنده پلاستیکی بگیریم و مقداری از محصول مورد نظرمان را در آن بریزیم.

02اهمیت دستگاه بسته بندی

در رابطه با اهمیت این نوع دستگاه ها در صنعت باید گفت یک بسته بندی مناسب باعث می شود که محصول از کیفیت ماندگاری بالاتری برخوردار باشد. مثلا گرد و خاکی متوجه ی محصولی که بسته بندی شده است، نیست. همچنین محصول از تماس با هوای آزاد در امان می ماند. تقریبا تمامی شرکت های بزرگ به این مساله پی برده اند که برای محصولات خود باید از یک دستگاه بسته بندی مناسب استفاده نمایند.. این در حالی است که هنوز تعدادی از کمپانی های نوپا چندان که باید به این مساله توجهی ندارند. بنابر این می توان گفت که یکی از تفاوت های اصلی شرکت های کوچک و بزرگ در همین مساله است. بسته بندی فواید زیادی دارد که یکی از آن ها ارتقای طول عمر محصول است. چنانچه شما پخش کننده ی محصولی باشید و بخواهید محصولی را سفارش بدهید، محصولی را سفارش می دهید که ماندگاری چند ساله دارد یا محصولی که چند روز بیشتر عمر نمی کند؟ یکی از اهداف بسته بندی کردن محصولات این است که باعث ارتباط بیشتر با مشتری می شود. در واقع موفقیت در فروش یک محصول نیاز به یک بسته بندی خوب و مناسب دارد، بنابر این برای بسته بندی محصول خود از یک دستگاه بسته بندی مناسب استفاده نمایید. اگر شما بخواهید محصولی را بخرید؛ محصولی را خریداری می کنید که بسته بندی سالمی دارد و از لحاظ بهداشتی در جایگاه بالایی قرار دارد یا این که به سراغ محصولی می روید که فله است؟ همچنین بسته بندی نمودن محصولات باعث می شود که محصولات به راحتی شمارش، جابه جا و نگهداری شوند. همچنین شناسایی محصول در میان مردم از دیگر اهداف بسته بندی محصولات است. با کمک یک بسته بندی فشرده، در محصولاتی مانند تنباکو، پنبه، کتان و محصولاتی از این قبیل در هزینه های بسته بندی صرفه جویی می شود. اگر این سوالات را تعمیم دهیم، به خوبی مشاهده خواهید کرد که بسته بندی نه فقط یک خدمت، بلکه صنعتی عظیم را بوجود آورده است. محصولات خوراکی مانند خشکبار، حبوبات، گوشت و ... فقط یک طرف قضیه هستند. هر چیزی که در اقتصاد مدرن شده است نیاز به یک بسته بندی دارد.

وظایف دستگاه بسته بندی چیست؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، دستگاه بسته بندی چرخ تولید هر کاری را می چرخاند. در واقع محصول شما هر چیزی که باشد نیاز دارد که در مرحله ی نهایی درون یک بسته بندی مناسب قرار گیرد. چنانچه این بسته بندی، کیفیت خوبی نداشته باشد، نتیجه این می شود که برند محصولتان به زمین بخورد. شما در این مواقع یا مجبور می شوید که در بازه ای کوتاه یا طولانی به تعدیل نیرو بپردازید یا این که کلا خط تولیدتان از کار می ایستد. شاید شما در وهله ی اول در جستجوی این باشید که ببینید دستگاه بسته بندی چند است؟ اما پیشنهاد ما به شما این است که نخست ببینید کدام یک از این نوع دستگاه با خواسته های شما همخوانی بیشتری دارد. سپس در وهله ی بعدی به قیمت دستگاه صنعتی توجه نمایید. در حقیقت شما باید حوزه ی انجام وظایف دستگاه بسته بندی را بر قیمت آن ترجیح دهید.  


0403

درنا ماشین البرز

شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز در سال 1382 در شهر صنعتی البرز قزوین تاسیس کار خود را با تولید دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن و کیسه پرکن آغاز نمود و در مدت زمان فعالیت خود با داشتن نیروی فنی و مجرب توانست ظرفیت تولید خود را افزایش دهد .هم اکنون بیش از 700 دستگاه این شرکت در شرکتهای مختلف با فروش واسطه ای و مستقیم عرضه شده که سیاست کنونی شرکت فروش مستقیم و ارتباط مستقیم با مشتریان خود می باشد.

.... ادامه مطلب

خط مشی شرکت

خط مشی مدیریت کیفیتی و زیست محیطی شرکت درنا ماشین شرکت درنا ماشین البرز سازنده ماشین آلات و تجهیزات تولیدی در راستای احترام به حقوق نیروی انسانی خود، تامین خواسته ها و رضایت و اعتماد مشتری ، ارتقا مستمر کیفیت و کمیت کالای خود خط مشی و برنامه خود را تدوین نموده است. .... ادامه مطلب

دفتر مرکزی

قزوین | شهر صنعتی البرز | حکمت 8 | بن بست دوم

 

کارشناس فروش :   09109930289

تلفکس :   7 - 32249836 (028)

کانال تلگرام:    t.me/dorna_machin

 حضور درنا ماشین در نمایشگاه بین المللی تهران

 

 + اطلاعات بیشتر

 

جستجو