z003

انواع نوار نقاله

تسمه نقاله از یک یا چند لایه از مواد تشکیل شده است. تسمه نقاله ها دارای سه لایه معمول می باشند: یک پوشش بالایی، یک لاشه و یک پوشش پایینی. هدف از لاشه تهیه مقاومت و شکل خطی است. لاشه غالباً پارچه ای بافته یا فلزی است که دارای تار و پود است. تار به نوار های طولی اطلاق می شود که خصوصیات مقاومت و الاستیسیته ویژگی های دویدن کمربند را مشخص می کند. پشته نشان دهنده مجموعه ای از کابل های عرضی است که مقاومت خاص در برابر بریدگی، پارگی و ضربه و در عین حال انعطاف پذیری بالای تسمه نوار نقاله را تامین می کنند. متداول ترین مواد لاشه از فولاد، پلی استر، نایلون، پنبه و آرامید (طبقه ای از الیاف مصنوعی که شامل کولار می باشد) تهیه شده اند. درپوش های نوار نقاله معمولاً ترکیبات لاستیکی یا پلاستیکی مختلفی هستند که با استفاده از تسمه مشخص می شوند.

در صورت نیاز به کلاس مقاومت بالا از تسمه های نقاله استفاده می شود. به عنوان مثال، قدرتمند ترین تسمه نقاله از تارهای فلزی ساخته شده است! این تسمه نقاله دارای یک کلاس مقاومت N / mm 10000 است و در معدن Chuquicamata در کشور شیلی فعالیت می کند. به کار بردن پلی استر، نایلون و پنبه در کلاس های نوار نقاله با مقاومت کم تر محبوب هستند. از آرامید نیز در محدوده 630 تا N/mm  3500 استفاده می شود. مزایای استفاده از آرامید در ساختار تسمه نوار نقاله، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش طول عمر و بهبود بهره وری است. به عنوان نمونه، تسمه نوار نقاله زیرزمینی نصب شده در معدن ذغال سنگ بودیان، بخشی از شرکت معدن ذغال سنگ یانژو چین، با مقاومت N / mm 2250 و طول 3400 متر که از آرامید در ساختار تسمه نوار نقاله خود استفاده نموده، صرفه جویی 15 درصدی را گزارش نموده است.

چگونه نوار نقاله را به کار بیندازیم؟

تخصص در هر امری نتیجه را مطابق میل می کند. نصب و راه اندازی این نوار نیز به تخصص نیاز دارد. بعضی از شرکت ها اقدام به ایجاد دوره های آشنایی با نصب این نوار کرده اند. در نصب این نوار دقت کنید که تسمه نقاله در حال اجرا باشد، تسمه نوار نقاله و غلتک افقی در تماس باشند. ایمنی در نصب و راه اندازی این نوار حامل اهیمت بسیاری دارد، چراکه این نوار مانند قلب یک سیستم باید همیشه درست کار کند، بنابراین نصب و راه اندازی، تعمیر و نوسازی این نوار را همیشه به افراد متخصص بسپارید تا علاوه بر مدت زمان طولانی کارکرد و کارایی این نوار، بهترین عملکرد را نیز دارا باشد.

انواع نوار نقاله

نوار نقاله تخلیه و بارگیری به منظور جابجایی کارتن ها و بسته ها، انتقال بسته های تولیدی به ماشین های حمل کننده و بالعکس کاربرد دارد. این نوع از نوار تقاله درناماشین شامل اهرم مکانیکی و یا هیدرولیک به منظور تنظیم ارتفاع اهرم تا ماشین باربری نیز استفاده می گردد.

این نوع نوار نقاله درناماشین دارای ارتفاع حدودی هفتاد سانتی متر و دارای امکان رگلاژ می باشد و عموما طول های 3 تا 6 متری ساخته می شود که برای خریدار به صرفه باشد. کاربرد این نوع غالبا برای شوینده ها، مواد خوراکی و مواد آرایشی بهداشتی می باشد.

این نوع نوار نقاله ها دارای یک رشته غلطک بوده که کالاها و بسته ها را انتقال می دهند و همچنین دارای چرخ هایی هستند که 

برای جابجایی از آن استفاده می گردد.

 این نوع نوار نقاله برای انتقال کیسه از مرکز بسته بندی تا انبار استفاده می شود. این نوع نوار نقاله از دو یا سه غلطک تشکیل می گردد که می توانند به شکل u یا v باشند.

 

 

برخی پروژها شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز

درنا ماشین البرز

شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز در سال 1382 در شهر صنعتی البرز قزوین تاسیس کار خود را با تولید دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن و کیسه پرکن آغاز نمود و در مدت زمان فعالیت خود با داشتن نیروی فنی و مجرب توانست ظرفیت تولید خود را افزایش دهد .هم اکنون بیش از 700 دستگاه این شرکت در شرکتهای مختلف با فروش واسطه ای و مستقیم عرضه شده که سیاست کنونی شرکت فروش مستقیم و ارتباط مستقیم با مشتریان خود می باشد.

.... ادامه مطلب

خط مشی شرکت

خط مشی مدیریت کیفیتی و زیست محیطی شرکت درنا ماشین شرکت درنا ماشین البرز سازنده ماشین آلات و تجهیزات تولیدی در راستای احترام به حقوق نیروی انسانی خود، تامین خواسته ها و رضایت و اعتماد مشتری ، ارتقا مستمر کیفیت و کمیت کالای خود خط مشی و برنامه خود را تدوین نموده است. .... ادامه مطلب

دفتر مرکزی

قزوین | شهر صنعتی البرز | حکمت 8 | بن بست دوم

 

کارشناس فروش :   09109930289

تلفکس :   7 - 32249836 (028)

کانال تلگرام:    t.me/dorna_machin

 حضور درنا ماشین در نمایشگاه بین المللی تهران

 

 + اطلاعات بیشتر

 

جستجو