z003

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی دستگاهی است که به منظور بسته بندی انواع تجهیزات آرایشی و بهداشتی، محصولات و مواد غذایی، قطعات صنعتی و محصولاتی از این قبیل به کار می رود. غالبا محصولات در انبارها روی هم چیده می شوند که در صورت نبود یک بسته بندی مناسب باعث آسیب دیدگی محصول می شود. یک بسته بندی مناسب، باید باعث بشود به محصول آسیب کمتری وارد بشود و این یکی از اهداف بسته بندی کردن محصولات است.

ما در مقاله ی زیر به بررسی انواع دستگاه بسته بندی و اهمیت آن در اقتصاد می پردازیم.

انواع و اقسام دستگاه های بسته بندی

دستگاه بسته بندی انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن با توجه به محصول مورد نظر انتخاب می شود. مثلا برای بسته بندی اسنک، کیک، آجیل و محصولاتی از این قبیل می توان از دستگاه بسته بندی افقی، عمودی، وکیوم، پری مید و ... استفاده کرد. برای بسته بندی کردن مایعات نیز باید با توجه به غلظت مایع، دستگاه مورد نظر را انتخاب نمود.

انواع دستگاه بسته بندی

برخی از انواع دستگاه بسته بندی عبارتند از:

  • دستگاه بسته بندی پیلوپک: این دستگاه برای بسته بندی کردن انواع محصولات بهداشتی، مواد غذایی و ... به شکل تک عددی استفاده می شود. این دستگاه بسته بندی بر اساس نیاز مشتری و همچنین قابلیت بسته کردن محصولات با ابعاد و اشکال مختلف به چند نوع تقسیم می شود.

برخی از انواع مختلف دستگاه بسته بندی پیلوپک شامل دوطرف دوخت، چهار طرف دوخت، دوخت از بالا، مجهز به اکسترودر، مجهز به فیدر، مجهز به برش می باشد.

  • سلفون از زیر: شما از خوردن لواشک های بازاری آن قدر لذت نمی بردید اگر دستگاهبسته بندی سلفون از زیر نبود. علاوه بر لواشک، انواع بستنی و ظرف های یک بار مصرف و کلا همه ی وسایلی که ساختاری این چنینی دارند به وسیله ی این دستگاه بسته بندی می شوند.
  • دستگاه بسته بندی ساشه: دستگاه بسته بندی ساشه برای بسته بندی کردن مایعاتی مانند آبلیمو، شامپوهای تک نفره، سس و ... به کار می رود.
  • شیرینک دار: از این دستگاه بسته بندی برای بسته بندی کردن محصولات به شکل وکیوم استفاده می شود.
  • سیل وکیوم: این دستگاه بسته بندی برای پر نمودن و بسته کردن مایعاتی مثل بستنی لیوانی، دوغ های لیوانی، لبنیات، انواع نوشیدنی ها و ... کاربرد دارد.
  • دستگاه بسته بندی توزین دار: از دستگاه بسته بندی توزین دار برای بسته بندی کردن به شکل گرانولی، حجمی، کیلویی و .. استفاده می شود.

ماشین آلات پرکن، دستگاه دربند، دستگاه بسته بندی سیل، سلفون از رو، اسکین پک، دستگاه دوخت نخی، دستگاه دوخت پلاستیک از دیگر انواع دستگاه بسته بندی است.

دستگاه بسته بندی در اقتصاد چه نقشی دارد؟

چند سالی است که صنعت بسته بندی در صدر بازار آمده و هر گوشه ای ردپایی از آن وجود دارد. زمانی که از کیفیت یک محصول سخن به میان می آید، بسته بندی آن باید بسیار خوب باشد. مارکتینگ و بازاریابی نیز به کمک همین بسته بندی رونق می یابد. گفتنی است که هیچ خط تولیدی بدون وجود دستگاه بسته بندی خوب و مناسب نمی چرخد.

سال ها پیش زمانی که به یک فروشگاه برای خرید مراجعه می کردید، تا این حد محصول بسته بندی شده وجود نداشت. ما در آن زمان ناچار بودیم از فروشنده پلاستیکی بگیریم و مقداری از محصول مورد نظرمان را در آن بریزیم.

اهمیت دستگاه بسته بندی

در رابطه با اهمیت دستگاه بسته بندی در صنعت باید گفت یک بسته بندی مناسب باعث می شود که محصول از کیفیت ماندگاری بالاتری برخوردار باشد. مثلا گرد و خاکی متوجه ی محصولی که بسته بندی شده است، نیست. همچنین محصول از تماس با هوای آزاد در امان می ماند.

تقریبا تمامی شرکت های بزرگ به این مساله پی برده اند که برای محصولات خود باید از یک دستگاه بسته بندی مناسب استفاده نمایند.. این در حالی است که هنوز تعدادی از کمپانی های نوپا چندان که باید به این مساله توجهی ندارند. بنابر این می توان گفت که یکی از تفاوت های اصلی شرکت های کوچک و بزرگ در همین مساله است.

بسته بندی فواید زیادی دارد که یکی از آن ها ارتقای طول عمر محصول است. چنانچه شما پخش کننده ی محصولی باشید و بخواهید محصولی را سفارش بدهید، محصولی را سفارش می دهید که ماندگاری چند ساله دارد یا محصولی که چند روز بیشتر عمر نمی کند؟

 یکی از اهداف بسته بندی کردن محصولات این است که باعث ارتباط بیشتر با مشتری می شود. در واقع موفقیت در فروش یک محصول نیاز به یک بسته بندی خوب و مناسب دارد، بنابر این برای بسته بندی محصول خود از یک دستگاه بسته بندی مناسب استفاده نمایید.

اگر شما بخواهید محصولی را بخرید؛ محصولی را خریداری می کنید که بسته بندی سالمی دارد و از لحاظ بهداشتی در جایگاه بالایی قرار دارد یا این که به سراغ محصولی می روید که فله است؟

همچنین بسته بندی نمودن محصولات باعث می شود که محصولات به راحتی شمارش، جابه جا و نگهداری شوند. همچنین شناسایی محصول در میان مردم از دیگر اهداف بسته بندی محصولات است. با کمک یک بسته بندی فشرده، در محصولاتی مانند تنباکو، پنبه، کتان و محصولاتی از این قبیل در هزینه های بسته بندی صرفه جویی می شود.

اگر این سوالات را تعمیم دهیم، به خوبی مشاهده خواهید کرد که بسته بندی نه فقط یک خدمت، بلکه صنعتی عظیم را بوجود آورده است. محصولات خوراکی مانند خشکبار، حبوبات، گوشت و ... فقط یک طرف قضیه هستند. هر چیزی که در اقتصاد مدرن شده است نیاز به یک بسته بندی دارد.

وظایف دستگاه بسته بندی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، دستگاه بسته بندی چرخ تولید هر کاری را می چرخاند. در واقع محصول شما هر چیزی که باشد نیاز دارد که در مرحله ی نهایی درون یک بسته بندی مناسب قرار گیرد. چنانچه این بسته بندی، کیفیت خوبی نداشته باشد، نتیجه این می شود که برند محصولتان به زمین بخورد. شما در این مواقع یا مجبور می شوید که در بازه ای کوتاه یا طولانی به تعدیل نیرو بپردازید یا این که  کلا خط تولیدتان از کار می ایستد.

شاید شما در وهله ی اول در جستجوی این باشید که ببینید دستگاه بسته بندی چند است؟ اما پیشنهاد ما به شما این است که نخست ببینید کدام دستگاه بسته بندی با خواسته های شما همخوانی بیشتری دارد. سپس در وهله ی بعدی به قیمت دستگاه صنعتی توجه نمایید. در حقیقت شما باید حوزه ی انجام وظایف دستگاه بسته بندی را بر قیمت آن ترجیح دهید.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم در رابطه با دستگاه بسته بندی یک جمع بندی کلی داشته باشیم باید بگوییم که هدف از بسته بندی کردن محصولات عبارت است از:

  • بسته بندی باعث می شود که محصولات از هر گونه آسیب دیدگی محفوظ بماند.
  • بسته بندی با ایجاد ظاهر مناسب باعث جلب مشتری می شود.
  • بسته بندی باعث می شود که محصول در بین مردم شناسانده شود.
  • بسته بندی باعث ارزش یافتن برند می شود.

تولید انواع دستگاه های بسته بندی در شرکت درنا ماشین البرز

در سال 1382 شرکت درنا ماشین البرز در شهر قزوین کار خودش را با تولید کیسه پر کن و دستگاه چسب زن آغاز نمود. این شرکت در مدت زمان فعالیتش توانسته است، ظرفیت تولیدی خود را با استفاده از نیروهای مجرب افزایش دهد. هم اکنون این شرکت در تولید دستگاه بسته بندی و ساخت کارخانه و خدمات فعالیت دارد. در زمینه ی تولید دستگاه بسته بندی به تولید انواع دستگاه استرچ پالت،  انواع چسب زن کارتن،  انواع نوار نقاله و تسمه کش می پردازد.

درنا ماشین البرز

شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز در سال 1382 در شهر صنعتی البرز قزوین تاسیس کار خود را با تولید دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن و کیسه پرکن آغاز نمود و در مدت زمان فعالیت خود با داشتن نیروی فنی و مجرب توانست ظرفیت تولید خود را افزایش دهد .هم اکنون بیش از 700 دستگاه این شرکت در شرکتهای مختلف با فروش واسطه ای و مستقیم عرضه شده که سیاست کنونی شرکت فروش مستقیم و ارتباط مستقیم با مشتریان خود می باشد..... ادامه مطلب

خط مشی شرکت

خط مشی مدیریت کیفیتی و زیست محیطی شرکت درنا ماشین شرکت درنا ماشین البرز سازنده ماشین آلات و تجهیزات تولیدی در راستای احترام به حقوق نیروی انسانی خود، تامین خواسته ها و رضایت و اعتماد مشتری ، ارتقا مستمر کیفیت و کمیت کالای خود خط مشی و برنامه خود را تدوین نموده است. .... ادامه مطلب

دفتر مرکزی

قزوین | شهر صنعتی البرز | حکمت 8 | بن بست دوم

 

کارشناس فروش :   09109930289

تلفکس :   7 - 32249836 (028)

کانال تلگرام:    t.me/dorna_machin

 

 

 

 + اطلاعات بیشتر