z003

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جا به جایی، حمل و نقل آسان وسایل و سرعت بالای کاری در کارخانه ها نیازهایی است که انسان را به سمت اختراع نوار نقاله سوق داد. سیستمی کارآمد، ایمن با هزینه ای موثر. در این مقاله به پرسش نوار نقاله چیست و چگونه کار می کند پاسخ می دهیم. در نظر داشته باشید که درنا ماشین البرز تولید کننده انواع نوار نقاله را در سطح کشور و بین المللی تولید می نماید.

نوار نقاله و عملکرد آن

dornamachin navarnaghaleh3آن زمان که بر روی تردمیل درحال دویدن هستید، و در فکر رسیدن به اندام ایده آل، کمتر به سیستمی که در زیر پای شما در حال حرکت است، توجه می کنید. امروزه مدیران صنایع و کارخانه ها به دنبال تولید سریع، با راندمان بالا، بدون نیاز به نیروی انسانی برای رسیدن به سود بیشتر هستند. نوار نقاله یا تسمه نقاله وسیله ای است که در اینجا به کمک مدیران آمده است. ابزار بسیار مهمی که مزایای زیادی دارد از جمله بالا بردن راندمان، کاهش هزینه ها، کاهش آسیب های اسکلتی در هنگام جا به جایی و بلند کردن، سرعت بخشیدن به پروسه تولید و روتین کردن آن. تسمه نقاله از چهار لایه اصلی تشکیل شده است، لایه لاستیکی پوششی بالایی که مواد برای انتقال روی آن قرار داده می شوند، ضخامت آن بالا است و بسته به نوع کاربرد آن از جنس های لاستیکی مختلفی ساخته می شود. این لایه می تواند متخلخل و یا صاف باشد، دارای استحکام و مقاومت بالا بوده و از لایه های زیرین در برابر آسیب و رطوبت محافظت می کند. منجید که در حکم ستون اصلی این نوار ناقل می باشد، خود از یک یا چند لایه لاستیکی ساخته می شود. لایه لاستیکی پوششی زیرین که قسمت سوم این نوار حامل است، لایه ای است که ضخامت آن کمتر از دو قسمت دیگر بوده و از منجید در برابر آسیب محافظت می کند، این لایه به لحاظ ساختار و ترکیب مشابه لایه پوششی بالایی است، اما ازآنجا که مواد برای انتقال بر روی لایه بالایی قرار می گیرند، ضخامت این لایه زیرین کمتر از لایه بالایی است. جز چهارم یا کناره های محافظ به صورت دو نوار، لبه های کناری این نوار ناقل را می پوشاند، از منجید و سایر لایه ها محافظت می کند و جنس آن مشابه نوارهای بالایی و زیرین است. رولیک نوار نقاله یکی از جز های های این نوار است، همانطور که از نامش پیداست استوانه ای رول مانند است و به حرکت نوار کمک می کند. نقاله های تسمه ای از پرکاربردترین نوع این نوار حامل است که در انواع صنایع و معادن به خدمت گرفته می شود. قیمت این نوارها نکته ای است که برای هر خریداری مهم است، چنانکه قیمت نوار نقاله تهران با سایر جاها ممکن است متفاوت باشد. صنعت و تکنولوژی همانگونه که برای ما راحتی و سرعت پدید می آورد، نیازمند دقت و توجه در به کارگیری آن نیز هست تا ایمنی را هم به همراه داشته باشد.

نوار نقاله و زمینه های کاربرد

استفاده زیاد از تکنولوژی آن را به بدیهی ترین جز ممکن زندگی روزمره آدمی تبدیل می کند. بالا و پایین رفتن از پله برقی ها تنها زمانی توجه ما را به خود جلب می کند که خراب شده باشند. نوار نقاله تردمیل، پله برقی، تحویل و انتقال چمدان در فرودگاه، نوار نقاله بارگیری کامیون ساده ترین و دم دستی ترین کاربرد این نوار حامل بوده، که در زندگی روزمره مشهود است. اما آنچه این نوارها را بیش از هرچیز دارای اهمیت می کند، کاربردهای است که به طور غیر مستقیم در زندگی ما دارد. کارایی این نوار حامل را می توان در کارخانه های بتن و آسفالت و دانه بندی شن، معادن مس و زغال سنگ، دستگاه های خاک برداری، کارخانه های تولید مواد شیمیایی، انبارهای نگه داری یافت. این نوار به دلیل کیفیت بالا در حمل و نقل، ساختار ساده و سازگار برای انتقال بسیاری از مواد و قابلیت تنظیم سرعت، به جز جدایی ناپذیر بسیاری از صنایع تبدیل شده است. این تسمه در صنعت سیمان به علت توانایی در جا به جایی مواد با دمای بالا و قدرت سایندگی زیاد کارایی بسیاری دارد، به کمک کارگران آمده و جانشان را محافظت می کند! معدن که سخت ترین شغل دنیاست، ایمنی در آن اهمیت بسیار می یابد بنابراین این نوار ناقل در معادن به سربازانی می ماند که جان خود را فدای دیگران می کنند و بار سختی ها، مقاومت در برابر آتش و حمل بار را به جان می خرند! صنایع غذایی و فولاد که دو قطب متضاد هم هستند، یکی براثر ظرافت کاری و دیگری به دلیل نقل و انتقال های سنگین، دست یاری به سمت این تسمه ها گشوده اند و از آنها بهره می گیرند. موضوعی که در این میان مهم است قیمت بوده، که مشروط به نوع و مکان خرید متفاوت است. نوار نقاله بارگیری کامیون قیمتش متفاوت با قیمت نوار نقاله متحرک است چراکه کاربرد هر کدام نیز متفاوت است.

dornamachin navarnaghaleh1نوار نقاله چگونه ساخته می شود؟

دیدن اهرام مصر برای انسان لذتبخش است. اما هنوز کسی نمی داند این پاره سنگ های سنگین و حجیم چگونه به روی هم منتقل شده اند. سوال ها همیشه همراه آدمی می ماند تا به جواب برسد. قرن ۱۹ زمانی بود که توماس رابینز برای اولین بار توانست دریچه ای به زندگی آسان را برای انسان بیابد و به اختراع مجموعه ای اقدام کرد که در نهایت به استفاده از این نوارهای ناقل انجامید. اصول طراحی نوار نقاله امروزه به علمی تبدیل شده است که در این میان از نرم افزارهای مختلفی نیز بهره می برند. اما ساخت نوار نقاله در نوع ساده آن را می توان در چند نکته زیر خلاصه کرد؛ برای این کار به چند ابزار نیازمندیم: درام نوار نقاله، رولیک وتسمه. در آغاز باید به ساخت شاسی نوار نقاله پرداخت، پس از تعیین شرایط کارکرد و جنس نوار نقاله، پارامترهای اصلی که باید تعیین شوند عبارتند از: سرعت نوار نقاله، پهنای نوار نقاله، الگوی توزیع رولیک ها، سطح مقطع بار انتقالی و ظرفیت انتقال نوار نقاله. برای محاسبه نوار نقاله و هر کدام از این پارامترها نیاز به همکاری علم ریاضی و فیزیک و انجام چند محاسبه ساده است! علاوه بر این ها برای طراحی نوار نقاله و چگونگی ساختن نوار نقالهpdf  های متفاوتی وجود دارد که می تواند تا حدی به کمک کسانیکه می خواهند بیشتر بدانند و این نوار ناقل را بسازند، بیاید.

تنوع در نوار نقاله

انسان قبل از هر چیز اشیا و وسایل را می بیند، بنابراین ظاهر هر شی راهنمایی است برای نامگذاری آن. نوار نقاله متحرک یا ثابت، خطی یا شیبدار و چرخان، نوار نقاله فلزی یا لاستیکی گویایی دسته بندی این نوار ناقل بر اساس ظاهر است. این نوارها را همچنین براساس کارکردشان یا نوع تسمه نامگذاری می کنند. از جمله این نوار ها بر اساس کارکردشان می توان به نوار فلزبر، بطری بر، کارتن بر، کیسه بر، نوار تردمیل، نوار نقاله بارگیری بارگیری کامیون اشاره کرد. همانطور که ذکر شد این نوارها را براساس تسمه شان نیز دسته بندی می کنند که در این میان می توان به تسمه های لاستیکی، توری، پی وی سی منجید دار، زنجیری، مدولار، بازویی، یک لایه، باکت دار، غلتکی و پیچشی اشاره کرد. تمامی این ها به نیاز شما و نحوه استفاده تان وابسته است که چه می خواهید و علاوه بر آن قیمت نوار نقاله نیز یک فاکتور مهم به حساب می آید. قیمت نوار نقاله تهران با شهرهای دیگر متفاوت است، بعلاوه قیمت نوار نقاله متحرک با قیمت نوار نقاله بارگیری تفاوت هایی دارد.

درنا ماشین البرز

شرکت طراحی و مهندسی درنا ماشین البرز در سال 1382 در شهر صنعتی البرز قزوین تاسیس کار خود را با تولید دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن و کیسه پرکن آغاز نمود و در مدت زمان فعالیت خود با داشتن نیروی فنی و مجرب توانست ظرفیت تولید خود را افزایش دهد .هم اکنون بیش از 700 دستگاه این شرکت در شرکتهای مختلف با فروش واسطه ای و مستقیم عرضه شده که سیاست کنونی شرکت فروش مستقیم و ارتباط مستقیم با مشتریان خود می باشد.

.... ادامه مطلب

خط مشی شرکت

خط مشی مدیریت کیفیتی و زیست محیطی شرکت درنا ماشین شرکت درنا ماشین البرز سازنده ماشین آلات و تجهیزات تولیدی در راستای احترام به حقوق نیروی انسانی خود، تامین خواسته ها و رضایت و اعتماد مشتری ، ارتقا مستمر کیفیت و کمیت کالای خود خط مشی و برنامه خود را تدوین نموده است. .... ادامه مطلب

دفتر مرکزی

قزوین | شهر صنعتی البرز | حکمت 8 | بن بست دوم

 

کارشناس فروش :   09109930289

تلفکس :   7 - 32249836 (028)

کانال تلگرام:    t.me/dorna_machin

 حضور درنا ماشین در نمایشگاه بین المللی تهران

 

 + اطلاعات بیشتر

 

جستجو